ПОДМЛАДУВАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ СО ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
Подмладувачка маска за лице со Хијалуронска Киселина

Маската за лице со хијалуронска киселина ја зголемува влажноста на кожата, ѝ дава сјај и ја подобрува еластичноста. Покрај пријатното чувство на разладување, маската со хијалуронска киселина помага за ефикасно измазнување на брчките и линиите. Редовната употреба помага при борбата со стареењето на кожата и го одржува младешкиот изглед на лицето.

Придобивки од редовното користење на Маската за лице со хијалуронска киселина:

  • Ја освежува дехидрираната кожа
  • Jа зголемува еластичноста и цврстината на кожата
  • Му дава сјај на вашиот тен

Содржина: 8 маски за лице во едно пакување

Употреба: По миење, нанесете ја маската на лицето и отстранете ја по 15 минути.

Состав:

Деминерализирана вода (аква), натриум хиалуронат, пентилен гликол, екстракт од алги, глицерин, екстракт од корен Императа Цилиндрика, феноксиетанол, етилхексилглицерин, глицерил каприлат, полиглутаминска киселина, хидроксиетилцелулоза, полиакрилат, пег-40 хидрогенизирано касторовое масло, дипотасиум глицирризан, хлорфенин, метилизотиазолинон.

* Производот е без парабен и дерматолошки тестиран.