Смирувачка маска со зелен чај и алое вера
Маска со зелен чај и алое вера

Маската со зелен чај содржи многу состојки познати по своите антиоксидантски и смирувачки ефекти, како и својства на регенерирање на кожата. Маската со зелен чај ја надополнува вашата кожа со витамини, ја смирува иритацијата и обезбедува заштита од штетни влијанија од околината. Користете ја маската со зелен чај за да обезбедите оптимална нега за вашата кожа како и да обезбедите здрав и поеднаков тен.

Придобивки од редовното користење на Маската со зелен чај и алое вера:

  • Ја смирува иритираната кожа
  • Промовира регенерација на ослабената кожа
  • Штити од штетни влијанија од животната средина

Содржина: 8 маски за лице во едно пакување

Употреба: По миење, нанесете ја маската на лицето и отстранете ја по 15 минути.

Состав:

Деминерализирана вода (Аква), Ксантанова гума, Карбомер, сок од лист од Алое Барбаденсис, Пентилен Гликол, Екстракт од Кукумис Сативус, Екстракт од алги, Хидроксиетил Уреа, Екстракт од Корен на Морус Алба, Изаметар од Сахарид, Екстракт од лист на Камелија Синенсис, Феноксиетанол, Етилхексилглицерин, Пег-40 хидрогенирано касторовое масло, хлорфенезин, парфем, метилизотиазолинон.

* Производот е без парабен и дерматолошки тестиран.